העונה הכי מתאימה לטוס לדובאי

מתי כדאי להגיע לדובאי?
אם אתם אוהבים את הקיץ, המקום היא גן עדן עבורכם,  בזכות המיקום המיוחד שלה ושל איחוד האמירויות  בלב המדבר האקלים חמים ונעים ברוב השנה

שימו לב כי בחלק מתקופות השנה, הטמפרטורות מטפסות לגבהים שאפילו לנו הישראלים שכל כך רגילים לשמש ולחום הישראלי גבוהות ולכן חובה לקחת בחשבון את התאריך שאתם מתכוונים להגיע בו אל דובאי,

 תכננו את הטיול שלכם לפי מזג האוויר.

אוקטובר – אפריל: הטמפרטורה נעה בין 15-37 מעלות.

העונה "הרטובה" שלה מתרחשת בין החודשים אוקטובר אל אפריל, אך לא מדובר כאן באמת בחורף עוצמתי אלא דווקא במזג אוויר נעים למדי, וגם כאשר הגשם מגיע הוא מגיע בטפטופים נעימים שמזכירים את המונסונים של תאילנד והסביבה.. רוב התיירים נוהגים להגיע אל העיר בחודש ינואר, לא רק בגלל מזג האוויר הנוח והנעים אלא גם בזכות פסטיבל הקניות השנתי של דובאי שמציע שלל מחירים מיוחדים לתקופה מוגבלת, שימו לב כי בתקופה זו מחירי המלונות עשויים לעלות בעשרות אחוזים ויש צורך לסגור מלון מראש

מאי- ספטמבר: הטמפרטורה בין 26-49 מעלות.

חם חם חם.. שימו לב שדווקא העונה "החמה" היא העונה השקטה בדובאי והאזור,  רוב התיירים נמנעים מלהגיע לאזור בתקופות אלו בעקבות החום הכבד הפוקד את מדינות האיחוד, אך למרות זאת המקומיים בנו אימפריות שלמות ממוזגות ונוחות כמו קניונים עצומים, אתרי גלישה וסקי, פארקי שעשועים. למי שבכל זאת מתכוון להגיע בעונה זו כדי לדעת כי המחירים הם זולים משמעותית מעונת התיירות ורוב המקומות כמו חופי הים ושאר האטרקציות יהיו יחסית פנויים עבורכם.

אל תשכחו לשתות הרבה מים!

טיפים חשובים בדובאי

  • המטבע – הינו דירהאם ,1 דירהאם = 0.94 ש”ח. מומלץ לא לפרוט בשדה תעופה שם יציעו לכם עבור 100$ – 305 דירהאם , לעומת זאת בקניון של דובאי בקומת הקרקע יש מספר Change רשמיים שתקבלו בהם 364 דירהאם עבור 100$.
  • בתי חולים בדובאי – מערכת הבריאות היא טובה, אך מומלץ להיעזר בה לפעולות בסיסיות ולהשלים את הטיפול בארץ או במדינה מערבית אחרת במידת האפשר. ישנם שלושה בתי חולים ממשלתיים בדובאי: AL WASAL HOSPITAL, DUBAI HOSPITAL, RASHID HOSPITAL וכמו כן, מרפאות פרטיות רבות.
  • מוניות בדובאי – המוניות נפוצות מאוד, המונה מתחיל מ4 ש"ח וכל קילומטר עולה כ1.5 ש"ח. ישנו מינימום של כ 10 ש"ח לנסיעה. ללוקחים מונית משדה התעופה – ישנה תוספת מחיר נוספת. נסיעה משדה התעופה לאיזור ה DOWNTOWN) MALL OF DUBAII) תעלה בסביבות 40-50 ₪ ונסיעה לאיזור המרינה כ- 60 ש"ח. נסיעה ממוצעת בתוך העיר תעלה בין 15 ל 30 ש"ח ונסיעה לאבו דאבי תעלה כ200 – 250 ש"ח. נהגי המוניות מחויבים להפעיל מונה, ואם הם לא עשו זאת – אין חובה לשלם להם.
  • מטרו – בכל מטרו קיים קרון נפרד, בתחילת או בסוף הרכבת (תלוי בכיוון הנסיעה), המהווה מעין "מחלקה ראשונה". המושבים בקרון זה גדולים ומרווחים יותר והוא בדרך כלל פחות צפוף משאר הקרונות. הנסיעה בקרון זה עולה פי 2 מנסיעה רגילה, אך בהתחשב בעובדה שהנסיעות יחסית זולות (5 ש"ח לנסיעה ממוצעת) לא מדובר בעלות רבה. כדי לעלות על קרון זה יש לקנות כרטיס זהב לפני הכניסה למטרו – כרטיס חד פעמי או כרטיס נטען בצבע זהב.

עוד על דובאי בויקיפדיה – לינק

דילוג לתוכן