Skip to content

גלובל וילג' דובאי

הכירו את אירוע התיירות, הקניות והפנאי הגדול ביותר בעולם

אחת הנסיכות המרתקות ביותר בעולם פתחה לאחרונה את שעריה לציבור התיירות והתיירים מישראל. "הסכמי אברהם" הרחיבו באחת את מאגר המדינות אליהם ישראלים יכולים להגיע, לא מדובר רק בעניין כמותי: כמעט לראשונה, ידע שהוא מדינה ערבית נפתח לישראלים למטרות בילוי ופנאי – איחוד האמירויות הערביות.

המזרח התיכון מעלה לרבים מאיתנו בראש קונוטציות שונות שהתיירות לא נכללת בהן. אבל דווקא פה, באזור החם ומכניס האורחים שלנו, יש עולם שלם שמזמין אותנו לגלות אותו.

ללא ספק, כשחושבים על איחוד האמירויות הערביות, עולה בראש תמונותיהם של גורדי השחקים האימתניים של הנסיכות הגדולה דובאי. דובאי היא אמנם לא הבירה הרשמית של המדינה, אלא דווקא אבו דאבי השכנה, אולם שמה של דובאי נקשר עם הקידמה והמודרניות, יחד עם מסורתיות ואותנטיות ערבית, ועם חזות עתידנית מעוררת סקרנות והשראה.

המנוע העיקרי של דובאי הוא כנראה הרצון לשבור שיאים: הרבה דברים שהם "הכי" נמצאים בדובאי, ואירוע הפסטיבל הגדול ביותר בעולם, ה"גלובל ווילאג' ", הוא רק דוגמא אחת מני רבות.

השיאים שנשברים בדובאי וכנראה לא תצליחו לפספס במהלך הביקור שלכם

נקודות העניין המפורסמות ביותר בדובאי הם גם אלה שככל הנראה גם אם תרצו, לא תצליחו להתעלם מהם. בראש ובראשונה, ניצב ללא תחרות הבורג' ח'ליפה, גורד השחקים הגבוה ביותר בעולם, שמצדיק יותר מכולם את התיאור "גורד שחקים". עם גובה של 828 מטר מעל פני הקרקע, וגודל כמעט כפול מהמגדל הבא בתור ברשימה – מובטח לכם שתישארו בפיות פעורים.

לא רחוק משם, על קו החוף, ניצב לו ממש על פני המים מלון הבורג' אל ערב – אחד מהמלונות הגדולים והמפוארים ביותר בעולם, ובין הבודדים שזכו לדירוג של שבעה כוכבים. הייחוד של המלון הוא בצורת המפרש שבה הוא בנוי, אך מעניין ומיוחד יותר מכך, הוא ידוע על המיקום המקורי שלו: אי מלאכותי בצורת תמר, אחד מקבוצת איים מלאכותיים מול חופי העיר דובאי, היחידים מסוגם בעולם.

פחות אנשים שמעו על הפארק גלובל ווילאג', או "הכפר הגלובלי" בעברית, אך שלא בצדק. מדובר בפארק התיירות, הפנאי והקניות הגדול בעולם – וללא ספק, אחד המקומות שאתם לא רוצים להפסיד במהלך הביקור שלכם בנסיכות היוקרתית דובאי.

אז מהו הגלובל ווילאג'? מה כל כך מיוחד בו? מתי הוא פתוח וכמה תעלה לכם הכניסה? על כל השאלות האלה ועוד תוכלו למצוא תשובות במאמר הבא.

אז מה זה הגלובל ווילאג' ומדוע הוא נקרא כך?

הגלובל ווילאג' הוא מצד אחד פארק שעשועים ומצד שני שוק אינסופי. הכפר הגלובלי כולל בתוכו נציגויות של  78 תרבויות מכל רחבי הגלובוס, הפרושים על פני לא פחות מ- 26 ביתנים עם 3,500 תצוגות ממדינות רבות ושונות. הדוכנים כוללים מיצגי אמנות, פרטי אמנות המוצעים למכירה, טעימות של אוכל מסורתי מכל מיני מקומות וכמובן מנות של ממש למלא בהן את הבטן.

הפארק מפגיש בין התרבויות בצורה מקורית, ומאפשר לכם להסתובב מסביב לעולם בהרבה פחות מ- 80 יום: בתוך דקות ספורות תוכלו לעבור בין הביג בן שבלונון אל מגדל פיזה שבאיטליה, בין הפירמידות בגיזה שבמצרים האפריקנית ועד הטאג' מאהל בהודו האסייתית. הביתנים של התרבויות השונות מעוצבים עצמם בצורה כזו שתגרום לכם להרגיש במסע מסחרר בכל רחבי העולם.

הפארק הוא גם משכנו של היריד הגדול ביותר בכל רחבי איחוד האמירויות הערביות, ובו ישנם משחקים המתאימים לילדים וילדות בכל הגילים. מדי יום עשרות רבות של מופעים מוצעים לציבור הרחב, ללא תוספת תשלום.

מה כל כך מיוחד בכפר הגלובלי של דובאי, הגלובל ווילאג'?

הפארק לא סתם נחשב לאחד מאתרי הבידור הכי משפחתיים בעיר דובאי. הכפר הגלובלי הוא הצגה שלמה ומפואר המתאים לכל אחת ואחת מכל רחבי העולם. במקום תיפגשו עם מטיילים ומטיילות מכל רחבי הגלובוס, ותוכלו להתענג ביחד על מופעי תרבות הנותנים כבוד לכל תרבויות העולם.

מדי יום במהלך החודשים בהם האתר פעיל ישנן עשרות רבות של הופעות, ואין יום שבו תגיעו לפארק ולא תוכלו למצוא בו הופעה שתעניין אתכם. במיוחד אם אתם פתוחות ופתוחים לתרבויות חדשות שאתם לא ממש מכירים, הכפר הגלובלי הוא בדיוק בשבילכם: הזדמנות להיחשף לעשרות תרבויות שטרם נחשפתם אליכם, גם אם אתם נוהגים לטייל הרבה ברחבי העולם.

אם אתם אוהבים פארקי שעשועים, תוכלו למצוא לא מעט מתקנים בפארק. החוויה שמובטחת היא מאוד מגוונת, משום שתוכלו לשלב בין עלייה למתקני שעשועים, ובין ביקור באחד מדוכני התרבות לטובת למידה על התרבות דרך חוש הראייה, דרך חוש השמיעה, והכי כיף – דרך חוש הטעם.

מתי האירוע פתוח לציבור הרחב?

האירוע פתוח במשך מספר חודשים בכל שנה. כל פתיחה שלו מכונה "עונה", בדומה לעונות בספורט, וכל שנה שונה מעט מקודמותיה: תמיד יש חידושים, דוכנים חדשים, ואפילו מדינות חדשות. מי יודע, אולי בעונה הקרובה כבר ייפתח דוכן ישראלי בכפר הגלובלי. אגב, ניתן להציע דוכנים ורעיונות דרך אתר האינטרנט של הכפר.

העונה נפתחת בסוף חודש אוקטובר, ונמשכת עד אמצע חודש אפריל. התאריכים הספציפיים משתנים משנה לשנה. בחודשים אלה בהם הפארק פעיל, שעות הפתיחה הן בימים שבת עד רביעי מ- 16:00 עד 00:00, ובימים חמישי עד שישי מ- 16:00 עד 01:00 לפנות בוקר. בימי שני הפארק פתוח למשפחות בלבד.

חשוב לדעת שחודש הרמדאן והחגים שבסופו נופלים בכל שנה בזמן אחר בשנה האזרחית, ושעות הפתיחה עשויות להשתנות בהתאם. לכן, לפני הביקור שלכם, חשוב לדעת האם אתם מגיעים בזמן של צום הרמדאן או לא (לא רק בשביל שעות הפתיחה של הגלובל ווילאג', אלא יש לכך השלכות לכל הביקור שלכם באיחוד האמירויות הערביות).

הפסטיבל פתוח בעונת התיירות החמה של דובאי – מה זה אומר?

עונת התיירות החמה של דובאי היא דווקא החמה פחות מבחינת טמפרטורה – דבר הגיוני מאוד לאור העבודה שהקיץ באיחוד האמירויות הערביות מגיע בקלות ל- 40 ואפילו 43 מעלות צלזיוס.

לכן, אין זה מפתיע שהגלובל ווילאג' של דובאי פתוח דווקא בין אוקטובר ובין אפריל, אחרי הטמפרטורות הקיציות יורדות ולפני שהן מתחילות לעלות מחדש.

לדבר זה יש שתי משמעויות, שהולכות זו עם זו יד ביד. ראשית, מזג האוויר נעים יותר ונוח יותר לביקור. במהלך היום הטמפרטורה הממוצעת עומדת על כ- 20 מעלות, ובשעות הערב הרוח הקרירה שמגיעה מהים לא תקפיא אתכם, ותוכלו להתמודד איתה בדרך כלל באמצעות ז'קט קל בלבד.

המשמעות השנייה היא שכפי שהכותרת של חלק זה מעידה – יש הרבה יותר תיירות ותיירים בעונה זו. לפיכך, כדאי מאוד להזמין כרטיסים כמה שיותר זמן מראש, לאתרים באופן כללי בדובאי, ולגלובל ווילאג' בפרט. כך שאם אתם יודעים שאתם הולכים להגיע בתקופה הזו, ואתם מעוניינים להיכנס לפארק – כדאי לקנות את הכרטיס לפני ההגעה לדובאי עצמה.

סרטון מהמם על המקום

כמה עולה הכניסה לגלובל ווילאג'?

כרטיסי כניסה לפארק תקפים לכניסה יחידה בכל יום לאורך העונה (שימו לב כי ימי שני הם ימי משפחה), ועולים 15 דירהם בלבד – כ- 4 דולר. ילדים מתחת לגיל 3, אנשי עם מוגבלויות (עם מלווה אחד) וותיקים מעל גיל 65 יכולים להיכנס ללא תשלום (אך עדיין צריכים להציג כרטיס תקף).

כרטיס הכניסה מקנה גישה ל- 26 ביתנים כפריים בהם תוכלו למצוא בעלי מלאכה, אומנים ואוצרות תרבות ייחודיים מתרבויות שונות מרחבי העולם. כמו כן, הכרטיס תקף לכניסה לאזור המורשת של איחוד האמירויות, אחד ממתחמי התרבות הגדולים בכפר, ולעשרות המופעים היומיים שיש בפארק.

הכניסה לתיאטרון הילדים גם היא כלולה בכרטיס הכניסה. מעבר לכך, עבור האטרקציות השונות של פארק השעשועים בתוך המתחם יש לשלם בנפרד, ולכל אטרקציה ישנו מחיר משלה, בין 10 ועד 50 דירהם (כ- 2 עד 14 דולר). ניתן גם לקנות כרטיס משולב המקנה כניסה לכל אחת מהאטרקציות על פי היתרה שלכם בכרטיס.

עבור אספניות ואספנים, ניתן לקנות כרטיס כניסה מכסף (כלומר, עשוי ממתכת כסף), הכולל תחריטים של קו הרקיע של הגלובל ווילאג'. מלבד היותו תקף ל- 25 כניסות, הוא בעיקר נועד להיות מזכרת יפה מהביקור שלכם בכפר הגלובלי. עלותו של הכרטיס היא 25 דירהם, קרוב ל- 70 דולר.

האם מותר לשתות אלכוהול בגלובל ווילאג'? ובדובאי בכלל?

שתיית אלכוהול היא אסורה עבור מוסלמים ברחבי איחוד האמירויות הערביות. יחד עם זאת, בכל נסיכות ישנה מידת סובלנות שונה כלפי שתיית אלכוהול של תיירות ותיירים שאינם מוסלמים.

בדובאי, קניית אלכוהול ושתייתו מותרת במקומות המורשים לכך בלבד: בחלק מהמסעדות ובתי המלון בעיר (רוב המקומות התיירותיים מאפשרים קנייה ושתייה של אלכוהול ברישיון). שימו לב, ששתייה ברחוב היא אסורה לחלוטין, וכך גם ברחבי הגלובל ווילאג'.

הימנעו ממצבים לא נעימים, ואל תנסו את האמירותים בעניין זה. אחרי הכל, למרות כל המערביזציה והמודרניזציה של המדינה, עדיין מדובר במדינה דתית כשהחוק הוא במידה רבה חוק דתי.

בנוסף, הבעת חיבה בציבור איננה מתקבלת בעין יפה, ובאופן ספציפי בגלובל ווילאג' הדבר גם כן נאכף. הימנעו מחיבוקים ונשיקות, גם אם זה בעבור תמונה, כך שתוכלו להמשיך ליהנות בביקור שלכם מבלי להסתבך בצרות מיותרות. באותו עניין, אין להגיע ולא ניתן להיכנס לפארק בלבוש לא צנוע.

איסורים נוספים בגלובל ווילאג' הם שאסור לצלם וידאו ללא אישור, אסור להשתמש בכל מה שיש לו גלגלים – סגווי, סקטים, סקייטבורד, רולרסקייטס וכדומה. הכניסה לחיות מחמד גם היא אסורה.

מה אוכלים בגלובל ווילאג'?

כיאה להיותו כפר גלובלי, מאות המסעדות ובתי הקפה מציעים אוכל מכל רחבי העולם. הפארק מהווה את ריכוז דוכני האוכל הגדול ביותר בכל האזור.

אחד ממתחמי האוכל הייחודיים הוא השוק הצף, המציע אוכל מדרך הבשמים האסייתית: מאוכל תאילנדי אותנטי דרך מטמעים מהמטבח הקוריאני, גריל חריף מהמזרח הרחוק, מאכלי ים ודברים שכנראה עוד לא טעמתם ממיאנמר, פיליפינים ואינדונזיה.

עוד מתחם ייחודי הוא בזאר הפירות המטורף. בטעמים מהמטבח התאילנדי, כל מה שתוכלו לאכול שם הוא מבוסס על פירות: כולל פיצה פירות, פירות סושי, בינגסו פירות ועוד.

כבר הזמנו כרטיסים. איך מגיעים?

נסיעה ברכב אורכת כ- 22 דקות בלבד ממרכז העיר, ובמתחם יש למעלה מ- 20,000 מקומות חנייה. אם אין ברשותכם רכב, נסיעה במונית תהיה קצרה ולא יקרה במיוחד.

אפשרות נוספת היא נסיעה באוטובוס המגיע מתחנות שונות במרכז העיר היישר למתחם. אפשרות זו איננה מומלצת, משום שהיא עשויה לארוך יותר משעה (כתלות כמובן בנקודת המוצא שלכם).

נסיעה טובה וביקור מהנה בגלובל ווילאג' דובאי!

5/5 - (1 vote)

1 thought on “גלובל וילג' דובאי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בשיתוף

Image
Image
Image
Image

לינקים חשובים

נדלן בדובאי

דילוג לתוכן